Moodboard to kolaż ze wszystkiego, co nas inspiruje. Zdjęcia wycięte z gazet, ulotki reklamowe, które wpadły nam ostatnio w ręce, ścinki materiałów, wisiorki, pocztówki…

Może być świetną dekoracją pokoju, którą co jakiś czas będziemy uzupełniać o nowe, ciekawe elementy. Możemy go wykonać podczas pracy nad jakimś projektem by wyznaczał jego koncept i styl całości, by przypominał o najważniejszych założeniach. Z moodboardów korzystają przedstawiciele wielu różnych zawodów, są nimi np.: projektanci mody, architekci, styliści oraz  osoby tworzące strony internetowe czy identyfikacje wizerunkowe firm.
Może być też idealnym rozwiązaniem, gdy zabieramy się za urządzanie mieszkania. Zbieramy wtedy w jednym miejscu ciekawe inspiracje.
Robienie moodboardu jest jak przygotowywanie własnego koktajlu. Nie mamy żadnych przepisów i intuicyjnie dodajemy składniki, które lubimy najbardziej, i które mamy nadzieję będą najlepiej do siebie pasować.

byYoa-diy-moodboard-0378

Ja w swoim domowym biurze właśnie tak wykorzystałam pustą ścianę za komputerem, na którą od dłuższego czasu nie miałam pomysłu.

byYoa-diy-moodboard-0402
Follow:
Udostępnij:

Komentarzy: 2

 1. malonka
  08/04/2015 / 19:07

  można zmieniać zdjęcia, inspiracje według nastroju, a to rozwija wyobraźnię i poprawia humor :))))
  piękne są Twoje filmy i zdjęcia, wszystko takie wysmakowane :)

 2. paranoia132436
  08/04/2015 / 19:08

  ekstraaaaaa!! mam nadzieję, że będziesz zamieszczać więcej podobnych prostych inspiracji!! pomysł z filmami jest najlepszy na świecie! od dawna o tym myślałam i masz! juz zaczelam subskrybować kanał <3

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.