Fugowanie

 

byYoa-fugowanie-4292

Położyliśmy fugi w łazience. Fuga Atlas kolor 034 Jasnoszary. Efekt końcowy zaraz po czyszczeniu:

byYoa-fugowanie-4299

 

Zależało mi na tym aby fuga była jak najmniej widoczna, wg próbnika to właśnie jasnoszara z firmy Atlas przyłożona do płytki zlała się z nią całkowicie. Miała idealny odcień szarości i była odpowiednio ciemna. Tuż po nałożeniu – na mokro, wyglądało idealnie.  Natomiast kiedy wyschła zrobiła się bardzo jasna. Na początku byłam rozczarowana tym co wyszło. Pół nocy szukałam informacji czy można coś zrobić aby przyciemnić fugę i zrezygnowałam, chyba brak skutecznych metod… jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia lub wie jak przyciemnić zbyt jasną fugę to proszę o radę! Radkowi o dziwo podoba się ta awangarda :) do tego jasna fuga podkreśla to z jaka dokładnością i precyzją położył płytki. Jest się więc z czego cieszyć!
Pewnie gdybym miała więcej doświadczenia z samodzielnym farbowaniem włosów wiedziałabym jak traktować sklepowe wzorniki…

9 Comments

 1. 1

  witam!
  mialem podobny problem – ale jest srodek do renowacji i barwienia fug – mapei renowator – idealny kolor do tych plytek to z tego co pamietam numer 110.pozdrawiam!

  • 2

   Dziękuję za informację! być może komuś się przyda :) ponieważ renowator firmy atlas nie zmienił nic. W innych pomieszczeiach uzyliśmy fugi firmy mapei i wyszła idealnie! Tak jak na próbniku. Fugę w łazience zostawiliśmy ostatecznie taką jasną. Z biegiem czasu zaczęła mi się nawet podobać!:)

  • 3

   robilismy renowatorem atlas ale nic nie zmieniło, po czasie zaczęło nam się to nawet podobać, fuga zbytnio się nie brudzi, nadal jest jasnoszara-prawie biała! Idealna okazała się Mapei w kolorze 112 tytan

 2. 4
 3. 8

  Witam, mam ten sam problem z tą samą fugą, sprawa dotyczy jednak bardzo dużej powierzchni w całym bloku (remont klatki schodowej) w 9 piętrowym budynku i fuga jest za jasna i się po prostu brudzi na powierzchni użytkowej. Czy fuga Mapei była dużo droższa?

Skomentuj

Zobacz również