Drewniana podłoga w sypialni


Na podłogę w sypialni chcemy dla odmiany położyć drewno. Chciałabym aby była to podłoga dębowa, o subtelnym odcieniu, i zbudowana z modnych szerokich frezowanych desek, najlepiej olejowanych lub pokrytych matowym lakierem. Takie minimalistyczne aranżacje podobają mi się najbardziej:

źródło: pinterest

Jak Wam się podoba taka podłoga? Co myślicie o podobnych wnętrzach?

Ze względu na ogrzewanie podłogowe jakie mamy w całym mieszkaniu, polecane nam są drewniane deski trójwarstwowe, które nie są takim izolatorem ciepła jak lite drewno i które znakomicie sprawdzają się przy podłogówce… Nie mam w tym temacie doświadczenia dlatego będę wdzięczna za wszelkie opinie i wskazówki! :)

13 Comments

 1. 1

  Moim zdaniem lepiej kupić dobry, renomowany panel – z mojego punktu widzenia ważna jest grubość (optymalnie 12mm) klasa ścieralności – jak najwyższa , no i producent – osobiście kieruję się w stronę tych różnych krono coś.

 2. 2

  Ja mam przepiękną podłogę z litego starego drewna w mieszkaniu w kamienicy, chyba tez jest to dąb, bardzo przytulna i klimatyczna ;)

 3. 3
 4. 4
 5. 6

  Polecam ci świerka skandynawskiego – sam mam go na podlodze w sypialni. Należy do miękkich gatunków, więc nie nadaje się do kazdego pomieszczenia. Ale, wygląda rewelacyjnie i mimo wszystko podloga jest trwała, nie niszczy się. Mam ją już prawie 10 lat.

 6. 8
 7. 9
 8. 11

  Taką samą deskę, jak na tym zdjęciu na samym dole po lewej stronie mamy położoną w salonie i sypialni, tylko, że cały pokój wygląda dość mrocznie, ponieważ ściany są pomalowane na kolor grafitowy. W korytarzu dominuje fioletowa tapeta w stylu barokowym, na którą natrafiliśmy w salonyhoff w Krakowie, szkoda, że nie można tutaj załączyć zdjęcia, bo myślę, że mogłoby posłużyć za inspirację dla osób, które zamierzają kupić podobną podłogę :)

 9. 12

Skomentuj

Zobacz również