Drewniana podłoga w naszej sypialni – dąb bielony olejowany

BITEDELITE-3540

BITEDELITE-3544

BITEDELITE-3542

BITEDELITE-3538

BITEDELITE-3536

BITEDELITE-3546

BITEDELITE-3535

Dębowa podłoga marzyła nam się od zawsze (pisałam o niej TUTAJ pokazując przykładowe aranżacje), jednak ze względu na ogrzewanie podłogowe odradzano nam lite drewno na podłodze. Panele nie wchodziły w grę, kafle czy żywica epoksydowa w sypialni też nie bardzo nam pasowała więc zdecydowaliśmy się na drewniane deski trójwarstwowe. Dedykowane do podłogówki. Wybór odpowiedniego wykończenia nie trwał długo ponieważ najbardziej podobała nam się podłoga dębowa z widocznymi sękami o subtelnym odcieniu, zbudowana z szerokich i frezowanych desek, i dokładnie takiej szukaliśmy. Nie przypuszczałam jednak, że jest aż tak ogromny wybór jeśli chodzi o rodzaj wykończenia! Nasze deski są szerokie na 19cm, frezowane, szczotkowane, podwójnie bielone i olejowane. Bardzo ładnie komponują się z betonową podłogą, która jest w pozostałej części mieszkania.

 

 

62 Comments

 1. 1

  Ja mam w domu i panele i podłogę drewnianą. Panele są praktyczniejsze, ale tak jak jest piękna podłoga drewniana… no cena warta wyglądu. W salonie mamy położony jesion polar firmy Boen, bardzo jasna, piękna podłoga. Zdecydowanie trzeba dbać o drewno inaczej jak o panele, ale jest tego warte. Na dodatek wierzę w to, że jednak drewno jest ekologiczne :)

 2. 2
 3. 4
 4. 5

  Świetny wybór podłogi :) Sama od ponad roku jestem szczęśliwą mieszkanką domu z bielonymi podłogami. Drewniane, bielone olejem tak, że delikatnie przebijają słoje (podobnie jak jak u Ciebie). Wielu odradzało mi biel ze względu na mieszkańców naszego domu (2 dzieci, pies, kot) jednak nie żałuję, są bardzo łatwe w utrzymaniu i wciąż tak samo piękne, błyszczące. Tak chciałam i tak mam :) Pozdrawiam serdecznie :)

 5. 7
 6. 9
 7. 11
 8. 13

  Piękna drewniana podłoga, możesz zdradzić kto jest producentem i wykonawcą. Szukam kogoś poleconego, a Twoja podłoga mnie zachwyciła.

 9. 18

  Witam, ta podłoga jest przepiękna, bardzo naturalny odcień, szukam kogoś kto mi doradzi, czy możesz zdradzić jaki to producent i kto wykonywał podłogę?

 10. 20
 11. 22
 12. 23

  Szukam właśnie takiej podłogi, pod ogrzewanie podłogowe do naszego salon – jest piękna!Będę wdzięczna za podanie danych producenta i gdzie ją kupiłaś:)

 13. 27

  Witam
  podłoga przepiekna :) szukam czegoś takiego :) Jeśli to nie problem to poproszę informacje o producencie. Pozdrawiam

 14. 28

  Dołączam się do prośby Ewy. Zdecydowałem się na bardzo jasną podłogę w salonie, drewnianą i ta pasuje idealnie. Jaka cena m2?

 15. 30

  Witam , piękna podłoga. Właśnie kupiliśmy mieszkanie i szukamy czegoś na podłogę, proszę o namiary na producenta, można wiedzieć cenę ?/

 16. 31
 17. 32
 18. 35
 19. 36

  Przeczytałam że to firma w Nowego Targu robiła podłogę Mogę prosić o nazwę? Jestem z Nowego Targu i będziemy teraz robić podłogi, więc chętnie bym do nich zajrzała :)

 20. 38
 21. 40
 22. 41
 23. 42
 24. 44

  Witam, ja mam pytanie dotyczące użytkowania takiej podłogi w sezonie grzewczym tzn. czy było wystarczająco ciepło w domu i czy nie zrobiły się szczeliny. Będę wdzięczna za odpowiedź. Również poproszę o namiar na producenta i kolor.

  • 45

   Ago, co do ogrzewania to wszystko działa sprawnie, za nami już kolejny sezon. Nie lubimy jak jest za ciepło, zwłaszcza w sypialni a tu mamy tę drewnianą podłogę, więc podłogówka jest rzadko włączana. W zależności od pory dnia mamy tu 18-21,7st bo tak jest dla nas najbardziej komfortowo. Podłogówka ustawiona jest na minimum. Gdy były większe mrozy, podnieśliśmy temperaturę w obiegu i to wszystko. W zeszłym roku, testując ogrzewanie, zbyt mocno przygrzaliśmy a do tego było bardzo suche powietrze i na niektórych deskach pojawiły się lekkie rysy. Nie są to rzucające się oczy pęknięcia, jednak są. Na takich surowych deskach wygląda to tak, jakby miało tak być.

 25. 47
 26. 50
 27. 51
 28. 52
 29. 53

  witam, jeżeli jeszcze nie jest za późno to również bardzo proszę o nazwę producenta i modelu tej przepięknej podłogi. Kończę budowę domu i jestem na etapie wybierania.. chyba wszystkiego;-)

 30. 54
 31. 56
 32. 58
 33. 59
 34. 60
 35. 61

  Super podłoga:) Właśnie zamierzam zamówić dębowe deski do swojego mieszkania i mam dylemat czy użyć oleju który bieli trochę, czy całkiem białego. Użyłaś białego oleju czy innych środków do wybielenia podłogi? Chciałabym uzyskać właśnie taki efekt u siebie…

  • 62

   One były bielone przez producenta, tzn przez ekipę montażową więc nie wiem jakim preparatem… był biały ale niestety nie wiem czy był “całkiem biały” czy “taki do bielenia trochę”:) Do czyszczenia używam specjalistycznego koncentratu do podług drewnianych ale nie pamiętam nazwy… sprawdzę i napiszę :)

Skomentuj

Zobacz również